Czym się kierować przy wyborze ogumienia do koparki-ładowarki?

Praca na budowie wiąże się z wyborem odpowiednich maszyn budowlanych, które są dostosowane do rodzaju wykonywanych czynności oraz ukształtowania terenu. Zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych sprzętów są koparko-ładowarki. Wynika to przede wszystkim z wszechstronności tych maszyn, ponieważ mogą być używane do różnego rodzaju prac – drogowych, rolniczych czy związanych z przemysłem. Nieodzownym elementem ich wyposażenia jest ogumienie. Dlaczego wybór odpowiednich opon przemysłowych do koparko-ładowarki jest tak istotny i co powinno je wyróżniać?

Jakie ogumienie najlepiej sprawdzi się do koparko-ładowarki?

Odpowiednio dobrane ogumienie to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Opony przemysłowe do koparko-ładowarki powinny być przystosowane do rodzaju podłoża, po którym porusza się sprzęt. Inny rodzaj ogumienia wybierzemy do pracy na terenie kamienistym, a inny w przypadku miękkiej czy grząskiej nawierzchni. Opony przystosowane do warunków na konkretnym placu budowy zapewnią maszynie odpowiednią stabilizację, uproszczą manewrowanie koparko-ładowarką i zagwarantują właściwą przyczepność do podłoża. Przełoży się to bezpośrednio na bezpieczeństwo pracy oraz zwiększy produktywność maszyny budowlanej.

Przy wyborze odpowiedniego ogumienia warto także wziąć pod uwagę rodzaj bieżnika, który powinien być dopasowany do typu terenu, na którym wykonywane są prace. Opony należy dostosować również do rodzaju maszyny oraz jej masy. Ze względu na trudne warunki pracy – ogumienie do koparko-ładowarki powinno być trwałe, odporne na czynniki zewnętrzne, pęknięcie czy rozerwanie. Dlatego nie opłaca się oszczędzać na tym elemencie wyposażenia. Najlepiej wybrać opony przemysłowe o najlepszej jakości, które zostały zaprojektowane przez godnych zaufania i renomowanych producentów. W naszym asortymencie posiadamy niezawodne ogumienie do różnego rodzaju koparko-ładowarek, które gwarantuje bezpieczeństwo na placu budowy i przekłada się na wydajność pracy maszyny.