Czym kierować się podczas wyboru ładowarki teleskopowej?

Wybór ładowarki teleskopowej musi być dobrze przemyślany. Maszyna ma bowiem w założeniu posłużyć wiele lat. Warto więc zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Znaczenie mają zarówno parametry techniczne, jak i komfort użytkowania.

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ ładowarki teleskopowe są wykorzystywane w różnych celach. W każdym wypadku kluczową rolę odgrywa jej udźwig, który powinien być dostosowany właśnie do specyfiki danej branży. Ten sam czynnik powinien zadecydować o wyborze mocy maszyny. Im wyższa jej wartość, tym większa wydajność sprzętu.

Maszyna to niejako podstawa. Największe znaczenie ma zaś odpowiedni osprzęt, np. łyżki do ładowarek teleskopowych. Niewątpliwie warto w nie zainwestować, aby zwiększyć funkcjonalność swojej inwestycji. Jeżeli chodzi o samą ładowarkę teleskopową, zdecydowanie bardziej opłaca się zakup używanej. Prowadzimy sprzedaż ładowarek teleskopowych JCB oraz innych używanych maszyn na atrakcyjnych warunkach.

Na co zwrócić uwagę, kupując ładowarkę teleskopową?

Trzeba mieć na uwadze, że parametry techniczne to jedynie jeden z ważnych czynników. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę również kwestie wpływające na komfort. Weź pod uwagę szczególnie:

  • drzwi kabiny – warto, aby był dwuczęściowe, co ułatwi komunikację;
  • rodzaj fotela – największy komfort zapewni fotel pneumatyczny, jednak nie jest to konieczne; niezwykle istotna okaże się jednak możliwość regulacji;
  • dodatkowe wyposażenie – chodzi o wszelkie funkcje pomocnicze, które nie są w rzeczywistości niezbędne do pracy, ale bardzo ją ułatwiają.

Ładowarki teleskopowe często używa się przez wiele godzin w ciągu dnia, a więc wygoda użytkowania ma duże znaczenie.