Dlaczego watro wybrać gąsienice gumowe?

Koparki to rodzaj sprzętu, bez którego trudno byłoby wyobrazić sobie pracę na budowie, ponieważ spełniają ważne funkcje. Pozwalają znacznie przyśpieszyć wykonywanie zadań i wykorzystuje się je zarówno do robót ziemnych, jak i do transportu. Ważną częścią koparek, które wspomagają pracę na wymagającym terenie, są gąsienice. Kiedy warto zdecydować się na gąsienice ze stali, a kiedy na gumowe? Jakie zalety mają gąsienice gumowe i dlaczego w niektórych przypadkach będą lepszym wyborem?

Czym się kierować, wybierając gąsienice do koparki?

Rodzaj gąsienic warto dobrać w odniesieniu do typu nawierzchni, a także do masy koparki. Gąsienice stalowe cechuje duża wytrzymałość i nadają się do pracy nawet w najbardziej wymagających miejscach. Jednak posiadają także pewne wady – mogą przyczynić się do zniszczenia terenu. Dlatego najlepiej sprawdzą się do pracy na placach budowlanych poza miastem. Z kolei gąsienice gumowe najczęściej stosuje się do lżejszego sprzętu, takiego jak minikoparki. Jakie są ich największe zalety? Dzięki ich wykorzystaniu maszyny budowlane będą mogły poruszać się po różnego rodzaju terenach, co szczególnie ułatwi pracę w obrębie miasta, ponieważ unikniemy zniszczenia delikatnej nawierzchni, którą jest asfalt. Gąsienice gumowe do minikoparek są także zdecydowanie lżejsze niż stalowe i pozwolą dotrzeć do miejsc, które są niedostępne dla ciężkiego sprzętu. Ich zaletą jest również to, że nie wywołują tak silnych drgań i generują znacznie mniej hałasu, który jest uciążliwy dla operatora oraz pozostałych pracowników. Co więcej – gąsienice gumowe do minikoparek usprawniają pracę, ponieważ wytwarzają większe tarcie, a to przekłada się na lepszą przyczepność do nawierzchni. Dzięki temu łatwiej się prowadzi i manewruje sprzętem, a sama praca przebiega szybciej i sprawniej. Jest to także ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ są bardziej przystępne cenowo i w razie jakichkolwiek uszkodzeń możemy bez trudu wymienić je na nowe.

Wybierając gąsienice gumowe – postawmy na sprawdzonych producentów i wysoką jakość. Dzięki temu posłużą nam przez długi czas i wpłyną pozytywnie na komfort i bezpieczeństwo pracy.